HULAJ BEZPIECZNIE
#zawszewkasku #zeroprocent

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

Promuj bezpieczną jazdę

Hulajnoga elektryczna z jadącą na niej dorosłą osobą jeszcze kilka lat temu była bardzo rzadkim widokiem. Dziś poruszają się na tych urządzeniach setki tysięcy ludzi, często młodzież, dla której bardziej liczy się dobra zabawa niż bezpieczeństwo. Aby promować bezpieczną jazdę postanowiliśmy wystartować z akcją #zawszewkasku #zeroprocent. Naszym zdaniem te dwa zachowania, czyli jazda w kasku oraz nie łączenie alkoholu z kierowaniem e-hulajnogą są najważniejsze dla podniesienia bezpieczeństwa osób jeżdżących urządzeniami transportu osobistego. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji – pisząc na temat UTO w mediach społecznościowych i tradycyjnych kończmy zawsze wpisem – Pamiętaj: na e-hulajnodze #zawszewkasku #zeroprocent. Niech ten dwa proste zalecenia trafią do jak największej liczby osób.

#ZAWSZEWKASKU

Wydaj na kask zamiast na nowe zęby

Niestety często widzi się osoby jadące e-hulajnogą bez kasku. Pamiętajmy, że większość urazów powstających podczas wywrotek na UTO, to urazy głowy, które potencjalnie są bardzo niebezpieczne. Nawet jadąc wolno możemy upaść na tyle nieszczęśliwie, że skronią, potylicą, szczęką uderzymy np. o krawężnik. Skutki mogą być opłakane. Zdecydowanie zalecamy jazdę na hulajnogach elektrycznych zawsze w kasku – nawet jeśli jedziemy powoli, nawet jeśli mamy do przejechania tylko kawałek. Naprawdę więcej sensu ma wydanie pieniędzy na dobry kask, niż na dentystę lub protetyka… Jeśli planujemy jeździć szybko koniecznie pomyślmy o kasku szczękowym, zamiast zwykłego “orzeszka”. Nie ryzykujmy – zatroszczmy się o siebie i swoich najbliższych, jeździjmy #zawszewkasku!

#ZEROPROCENT

Alkohol i hulajnoga to fatalny pomysł

Hulajnoga elektryczna, niezależnie od tego, co na ten temat mówią aktualne przepisy, jest z praktycznego punktu widzenia pojazdem mechanicznym. Parametry dzisiejszych e-hulajnóg pozwalają na poruszanie się nimi z dużymi prędkościami oraz na dynamiczne przyspieszanie. Typowa wielkość kół w tych urządzeniach wymusza natomiast na kierującym koncentrację uwagi i baczne obserwowanie nawierzchni. Jak powszechnie wiadomo alkohol potrafi dodać niektórym iście ułańskiej fantazji, przy jednoczesnym znaczącym ograniczeniu zdolności koncentracji. Piłeś – nie jedź, od wielu lat apeluje się do kierowców. Z takim samym apelem zwróćmy się do kierujących UTO. Niech nasz wspólny głos zostanie usłyszany przez jak największą ilość ludzi. Sprawmy, aby nikt nie miał wątpliwości jaka jest dopuszczalna ilość alkoholu we krwi podczas jazdy e-hulajnogą. Ta ilość to #zeroprocent!

Ta strona używa COOKIES! Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.