Hulajnoga dla dziecka: Rideoo 120 i Rideoo 175

Dodano: 22 kwietnia 2022 w kategorii: ScootIsland Autor: zwinnemiasto

Hulajnoga dla dziecka: Rideoo 120 i Rideoo 175

Jak co roku, gdy zaczyna się wiosna i zbliża się lato, na ulicach widać coraz więcej dzieci i młodzieży na hulajnogach. Jazda hulajnogą jest świetną formą zabawy i spędzania czasu. Dzieci potrzebują ruchu, dlatego w ich przypadku znacznie chętniej polecamy klasyczne hulajnogi, niż hulajnogi elektryczne. Dzisiaj, specjalnie dla Was, przygotowaliśmy dwie propozycje, na które warto zwrócić uwagę w tym sezonie.

Hulajnogi Rideoo… jak to wymawiać?

Są to hulajnogi klasyczne dla dzieci marki Rideoo. Ale zaraz, jak to wymawiać? Okazało się, że pozornie prosta nazwa, nastręcza wielu trudności. Od klientów słyszeliśmy już różne wersje wymowy – nawet takie dość mocno zaskakujące. Zamiast stosować tutaj transkrypcję fonetyczną tego, z czym się spotkaliśmy, odsyłamy to materiału, który znajdziecie poniżej:

Jeśli obejrzeliście początkowy fragment, wiecie już jak poprawnie wymawiać nazwę producenta. Jeśli obejrzeliście cały materiał, wiecie też sporo o prezentowanych hulajnogach. Wracając zaś do samych hulajnóg: prezentujemy hulajnogę Rideoo 120 i hulajnogę Rideoo 175.

Dla kogo hulajnoga Rideoo 120? Dla kogo hulajnoga Rideoo 175?

Już sama nazwa pokazuje, że producent wyraża jasno i precyzyjnie. Liczba w nazwie modelu informuje o średnicy koła wyrażonej w milimetrach. W ten sposób pozawala odróżnić poszczególne modele wśród hulajnóg Rideoo. Zauważmy, że twórcy nie stosują żadnych ozdobników typu „ultra”, „super”, „hiper”, „deluxe”, itp. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: marka Rideoo tego nie potrzebuje!
Stawiają na jakościowe i solidne wykonanie, któremu teraz się przyjrzymy.
Hulajnoga Rideoo 120 jest najmniejsza i najlżejsza z całej rodziny. Waży zaledwie 3,4 kg i jest przeznaczona dla dzieci od 4-5 lat do około 10-12 roku życia (maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 70 kg). Nieco większy model, czyli Rideoo 175, ważący 4,3 kg, jest dedykowany nieco starszym użytkownikom, od 7-8 lat do wieku nastoletniego, koło 14-16 rok życia. Jeszcze starszym polecalibyśmy już pełnowymiarową hulajnogę klasyczną dla dorosłych (o hulajnogach Rideoo dla dorosłych przeczytacie w następnym wpisie).

Hulajnogi Rideoo – jakość i solidność

Wróćmy jednak do modeli Rideoo 120 i Rideoo 175. Różnicę w ich rozmiarze i średnicy kół widać gołym okiem. Nie widać za to odmiennego stopnia twardości. Hulajnoga Rideoo 120 ma miękkie kółka o stopniu twardości 82A, natomiast hulajnoga Rideoo 175 posiada twardsze koła (85A) o płaskim profilu.
To powoduje, że hulajnoga Rideoo 175 radzi sobie lepiej pod większym obciążeniem. Biorąc pod uwagę, że jest przeznaczona dla starszego, większego (a tym samym nieco cięższego) użytkownika – wszystko się zgadza! Maksymalne obciążenie wynoszące 100 kg w hulajnodze dla dzieci? O jakości wykonania to powinno mówić samo za siebie!
Podobnie, jak fakt zastosowania łożysk o precyzji ABEC-9. W hulajnogach dla dzieci często znajdziemy łożyska ABEC-3, ABEC-5, czasami ABEC-7. Mało który producent decyduje się na tak wysoką klasę, jaką zastosowali twórcy hulajnóg Rideoo. Dzięki temu, hulajnoga jest w stanie wytrzymać więcej i służyć dłużej. O to chodzi, prawda?System WEDGE – najszybszy mechanizm składania na świecie?

Hulajnoga klasyczna Rideoo 120

System WEDGE – najszybszy mechanizm składania na świecie?

Przejdźmy do kolejnych cech wspólnych obu modelom, dzięki którymi hulajnogi Rideoo wyróżniają się na tle konkurencji.
Na pierwszy ogień idzie system składania WEDGE opatentowany przez łotewskiego producenta. Zastosowanie tego mechanizmu sprawia, że złożenie hulajnogi trwa… 1 sekundę! Tym samym producent utarł nosa rynkowym rywalom, chwalącym się, że ich hulajnogi składają się w 3 sekundy lub 5 sekund. Jeśli tamte systemy są szybkie, WEDGE od Rideoo jest błyskawiczny!
Drugą zaletą tego oryginalnego mechanizmu jest fakt, że żadna hulajnoga Rideoo nie potrzebuje stopki. Hulajnogi Rideoo mogą przyjąć trzy pozycje:
– złożona
– zaparkowana
– gotowa do jazdy
Fakt, że hulajnogi Rideoo w pozycji zaparkowanego nie wymagają stopki/nóżki, jest dużym plusem szczególnie dla tych, którym zdarzało się już taką stopkę złamać. Teraz to nie grozi!

Hulajnoga RIdeoo 175 - system skladania WEDGE

Hulajnogi Rideoo stawiają na płynną regulację

Kolejną zaletą hulajnóg Rideoo jest płynna regulacja wysokości kierownicy. Nie ma żadnych poziomów i blokad, w które musimy wycelować i trafić, co często powoduje, że w jednym ustawieniu kierownica jest za wysoka, w innym za niska. Przy hulajnogach Rideoo z łatwością dobieramy odpowiednią wysokość, zaciskamy klamrę i możemy jechać!
Gdy zaś chcielibyśmy odłożyć hulajnogę Rideoo 120 lub Rideoo 175 gdzieś w mieszkaniu lub np. wpakować do bagażnika auta, docenimy składane rączki. Umieszczamy je w specjalnych uchwytach na kierownicy, dzięki czemu hulajnoga nie zabiera wiele miejsca.

Rideoo myśli o rodzicach – pasek do przenoszenia

Teraz pora na detal, na który uwagę zwrócą prędzej rodzice, niż dzieci. Zarówno w hulajnodze Rideoo 120, jak i hulajnodze Rideoo 175, w zestawie jest dołączony specjalny pasek do transportu. Dzięki niemu, po złożeniu hulajnogi, nie musimy nieść jej w ręku.
Jest to pomocne rozwiązanie w sytuacji, gdy spacerujemy z dzieckiem, które zupełnie niespodziewanie zupełnie straciło ochotę na jazdę… Rodzice dobrze wiedzą, że tak bywa 😊 Zamiast nieść dziecięcą hulajnogę w rękach, możemy wygodnie zarzucić sobie na ramię.

Hulajnoga RIdeoo 120 - pasek do przenoszenia

Który kolor hulajnogi Rideoo jest najlepszy?

Jeśli chodzi o dostępne palety barw, producenci Rideoo odrzucili pomysły na pstrokate oczopląsy i postawili na jednotonowość. Jednak tu w końcu pojawia się coś, co moglibyśmy zarzucić producentowi. Dwa kolory (czerwony i zielony) w różnych modelach potrafią wyglądać… inaczej! Np. hulajnoga „Rideoo 120 (green)” jest błyszczącą ciemno-butelkową zielenią, a hulajnoga „Rideoo 175 (green)” jaśniejszym, pastelowym odcieniem. Tak samo w przypadku „Rideoo 120 (red)” – metaliczna ciemna czerwień i „Rideoo 175 (red)” – pastelowa jasna czerwień.
Dlatego wybierając hulajnogę Rideoo przez internet, warto spojrzeć na zdjęcie. Na szczęście, ewentualna pułapka czeka na nas tylko w przypadku dwóch kolorów (red i green). Cała reszta palety dostępnych kolorów jest jednakowa, niezależnie od modelu.
Będąc przy kolorach, na koniec podsumujmy, że hulajnoga Rideoo 120 występuje w czterech wariantach: niebieski (blue), zielony (green), czerwony (red) i różowy (pink). Natomiast hulajnoga Rideoo 175 aż w sześciu odcieniach: czarny (black), niebieski (blue), czerwony (red), różowy (pink), zielony (green) i fioletowy (star night). Wszystkie znajdziecie na naszej stronie!

Jacek Pilip

ZOBACZ PORÓWNANIE