Poznań Motor Show i… hulajnogi Rideoo

Dodano: 12 kwietnia 2022 w kategorii: Hulajnogi elektryczne, ScootIsland Autor: zwinnemiasto

Poznań Motor Show i… hulajnogi Rideoo

W dniach 7-10 kwietnia w Poznaniu odbyły się długo wyczekiwane Targi Poznań Motor Show. Miłośnicy motoryzacji wykazali się nie lada cierpliwością, czekając na imprezę aż dwa lata! Edycja zaplanowana na 2020 rok, była dwukrotnie przekładana z powodu pandemii. Jednak w myśl przysłowia: „co się odwlecze, to nie ucieczce”, w końcu odwiedzającym dane było podziwiać wystawę zatytułowaną: Droga do Elektromobilności

 

Ale zaraz, zaraz… co łączy Targi Poznań Motor Show i hulajnogi Rideoo? Uznaliśmy, że na takim wydarzeniu nie może zabraknąć ekipy Zwinnego Miasta. Dlatego w czwartek 7 kwietnia postanowiliśmy odwiedzić poznańskie targi podczas tzw. VIP Day. 

Ze względu na dużą przestrzeń (impreza odbywała się w trzech halach) skorzystaliśmy ze sprytnego („zwinnego”) rozwiązania: zabraliśmy ze sobą klasyczne hulajnogi dla dorosłych Rideoo 200. Decyzja była strzałem w dziesiątkę!

Poznan Motorshow Rideoo bok
(na zdjęciu Rideoo 200 i  Corvette C3  stingray)

Mogliśmy sprawnie, szybko i wygodnie przemieszczać się między halami oraz stoiskami. Kilkukrotnie zauważyliśmy, że mijane osoby zazdrościły nam pomysłu i spoglądały z zazdrością na klasyczne hulajnogi. Dlatego niektórym zainteresowanym daliśmy okazję do przetestowania – spływające pochlebne recenzje wcale nas nie dziwią. 

Dla wszystkich, których spotkaliśmy, a także dla tych, których nie było, mamy dobre informacje: hulajnogi Rideoo to nie tylko produkt promocyjny na targi. Są w stałej sprzedaży. Wśród nich można znaleźć modele dla małych dzieci (Rideoo 120), dla nieco starszych (Rideoo 175) oraz dla dorosłych (Rideoo 200 lub Rideoo 200 PRO). Jeśli ktoś ma w planach wybrać się na podobną imprezę, która wiąże się z chodzeniem od wystawy do wystawy – śmiało możemy polecić klasyczną hulajnogę Rideoo – u nas sprawdziła się znakomicie! 

Poznan Motorshow Rideoo auto
(na zdjęciu Rideoo 200 i Ford Fiesta WRC2)

Razem z hulajnogami Rideoo sprawdzaliśmy, co do zaoferowania miała tegoroczna edycja Poznań Motor Show. Na dwóch halach przeróżne samochody i motocykle (ze znaczną przewagą aut), na trzeciej urządzenia serwisowe i wyposażenie warsztatów. Nie obyło się bez premier, choć nie tak licznych jak w poprzednich latach.  Atrakcje zostały przygotowane nie tylko dla starszych widzów. Nie zapomniano również o młodszych uczestnikach (np. mini tor wyścigowych). 

Zatroszczono się również o tych, którzy chcieli nie tylko popatrzeć, ale też posłuchać. Podczas Targów Poznań Motor Show odbył się Kongres MOVE – konferencja przygotowana przez Grupę MTP i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.  

Poznan Motorshow Rideoo 200
(na zdjęciu Rideoo 200 i Ferrari F8 Tributo)

Po covidowej przerwie, stolica Wielkopolski znów stała się miejscem, na które zwrócone są oczy entuzjastów motoryzacji. Dla odwiedzających po raz pierwszy, możliwość obejrzenia wielu modeli, z którymi na co dzień nie ma się do czynienia, była nie lada gratką. Natomiast w oczach stałych bywalców tegoroczna impreza mogła budzić delikatny grymas. 

Renoma z lat poprzednich, kiedy to poznańskie Targi Motor Show stawały się miejscem europejskich premier i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej lekko przysłoniła obecną edycję – nieco skromniejszą, niż w ubiegłych latach.  

ZOBACZ PORÓWNANIE