Hulajnoga elektryczna – czy warto?

Dodano: 15 lipca 2021 w kategorii: Hulajnogi elektryczne Autor: zwinnemiasto

 

Hulajnoga elektryczna – czy warto?

Miasta na całym świecie, poprzez wzrost liczby aut są coraz bardziej zakorkowane. Dodatkowo, wzmożony ruch powoduje brak miejsc parkingowych, co jest prawdziwą zmorą dla kierowców – zwłaszcza w centrach. Wiele urzędów w kraju i za granicą inwestuje w różnego rodzaju kampanie przeciwko jeżdżeniu samochodem, aby te problemy zmniejszyć, a przy okazji poprawić jakość powietrza.
Spora część osób w odpowiedzialny i świadomy sposób podejmuje się zmienić sytuację na lepsze. Wykorzystują proste rozwiązania, które są na wyciągnięciu ręki. Na przykład sięgają po hulajnogę elektryczną, która jest ekologiczna, niezwykle praktyczna i łatwa w obsłudze. Dodatkowo sprawia czystą przyjemność podczas jazdy, a jej z całą pewnością nie doświadczycie stojąc w korku przed światłami.

Hulajnoga elektryczna – czy warto? Jest wiele plusów przemawiających na jej korzyść. Dojazd do pracy bardzo często zajmuje nią tyle samo czasu, co autem. Na miejscu można do pełna naładować baterię, co sprawia, że jeżdżenie hulajnogą jest w praktyce bezpłatne (w przypadku braku takiej możliwości, koszt przejechania 100 km to zaledwie około 70 gr). Wszelkie kłopoty takie jak rejestracja pojazdu, ubezpieczenie, obowiązkowe przeglądy nie dotyczą hulajnóg, a to pozwala zaoszczędzić dodatkowo czas i pieniądze.

Dzięki rozbudowanym sieciom miejskich ścieżek rowerowych, dotarcie do celu hulajnogą elektryczną jest ułatwione (niekiedy oczywiście ich użytkownicy są zmuszeni do jazdy chodnikiem lub poboczem). Samo korzystanie z hulajnogi nie jest trudne. Jest to jedno z najprostszych w obsłudze urządzeń elektrycznych – nawet dla osób, które nigdy nie miały z nim do czynienia. Sama jazda nie wymaga w praktyce specjalnych umiejętności, a dla wielu te błędne myślenie i strach przed próbą stanowią barierę nie do pokonania.

hulajnoga elektryczna czy warto speedway leger

(sprawdź ten model: Speedway Leger)

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Halina z Warszawy zaczęła jeździć na hulajnodze elektrycznej w wieku 57 lat. Przekonuje wszystkich znajomych, że naprawdę nie ma się czego bać. Już podczas pierwszej jazdy nie miała problemów z utrzymaniem równowagi i obsługą urządzenia. Uważa, że każda osoba poradziłaby sobie z jazdą na hulajnodze, ponieważ jest ona wręcz prostsza, niż na rowerze.
Ale czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Można śmiało stwierdzić, że ze wszystkich pojazdów elektrycznych, to ten jednoślad jest najbardziej praktyczny. Zajmuje niewiele miejsca i można go trzymać nawet pod biurkiem. Omijanie przeszkód oraz przechodniów na drodze nie stanowi problemu ze względu na niewielki rozmiar konstrukcji. Halina dojeżdża swoim sprzętem do liceum, gdzie pracuje jako nauczycielka matematyki.

Jej uczniowie wydają się zachwyceni widząc, jak świetnie daje sobie radę na swoim pojeździe, który często kojarzy się wyłącznie z osobami młodszymi. W ten oto sposób daje świadectwo, że nawet osoby w średnim wieku lub starsze mogę korzystać w pełni z hulajnóg elektrycznych. Jeździ odpowiedzialnie i stosuje się do obowiązujących przepisów w przeciwieństwie do wielu innych osób, których ponosi brawura.

Zdarza się, że niektórzy dorośli jeżdżą na tych urządzeniach ze swoimi dziećmi. Takie zachowanie należy stanowczo potępić. Naraża ono zdrowie i życie użytkowników. Pani Halina tłumaczy, że te pojazdy to nie zabawki i uważa, że młodzież poniżej 14 roku życia nie powinna z nich korzystać. W szkole jej uczniowie mają 16 – 18 lat i widuje, że część z nich dojeżdża w kaskach pod budynek hulajnogami elektrycznymi. Podobnie jak ona, przypinają je U-lockiem do barierek. Nigdy nie słyszała, aby w związku z tym był spowodowany jakiś problem. Pan Józef, który jest woźnym powiedział, że kiedyś to pewnie wszyscy będą poruszać się na tych hulajnogach i rzucą w diabły rowery!

hulajnoga elektryczna czy warto skywalker 8h

(sprawdź ten model: Kaabo Skywalker 8H)

Podsumowanie: hulajnoga elektryczna – czy warto?

Trend na rzecz hulajnóg jest widoczny już teraz. Jeszcze pięć lat temu widok grupy ludzi jadących za sobą na tych pojazdach był nie do pomyślenia. Dzisiaj jest to obecne na porządku dziennym i nikogo nie zaskakuje. Te urządzenia zostały stworzone przede wszystkich do miast. Idealnie wpasowały się w miejski krajobraz i z całą pewnością z niego nie znikną. Liczba ich użytkowników wzrasta i być może już niebawem prześcignie ilość rowerzystów.

Wielu z nich przecież po tysiącach przejechanych kilometrów zaczyna korzystać z hulajnóg elektrycznych. Przyznają niemalże jednogłośnie, że są one pod wieloma względami niezastąpione. Podczas picia kawy ze znajomymi ładują pod stolikiem baterie, by móc cieszyć się wieloma godzinami jazdy. Daje ona niesamowitą frajdę i nie da się tego uczucia porównać do poruszania się na czymkolwiek innym. Nasza bohaterka, Pani Halina zdradziła nam, że wiele czasu pedałowała na rowerze, ale z wiekiem wydawało się to dla niej coraz bardziej nudne i męczące. Znalazła idealną alternatywę w pojeździe, który stanowi prawdziwą przyszłość.

Wypróbujcie jedną z hulajnóg elektrycznych, żeby sprawić sobie czystą radość i niezawodność w dotarciu do celu. W naszym sklepie znajdziecie najlepsze hulajnogi elektryczne – sprawdź sam!

hulajnoga elektryczna czy warto hero s9

(sprawdź ten model: HERO S9)

ZOBACZ PORÓWNANIE