Hulajnogowy event szkoleniowy :)

Dodano: 22 marca 2021 w kategorii: Hulajnogi elektryczne Autor: zwinnemiasto

W marcu oficjalnie otworzyliśmy sezon! Jak przystało na profesjonalnego dystrybutora, chcemy, aby każdy Partner handlowy, z którym współpracujemy znał doskonale wszystkie nasze produkty. Uznaliśmy, że nie ma lepszego przygotowania do sezonu, niż kompleksowe szkolenie!

Dlatego zaprosiliśmy naszych Partnerów na szkolenie połączone z prezentacją nowości, które podbiją rynek profesjonalnych hulajnóg w 2021 roku! Przy okazji pozdrawiamy uczestników z różnych części Polski i dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie będziemy już mieli do czynienia z obostrzeniami covidowymi, co pozwoli nam zorganizować po części oficjalnej, zupełnie nieoficjalną część wieczorną!

Ponieważ mamy najbardziej kompletną w Polsce wiedzę o hulajnogach (może stwierdzenie to jest nieskromne ale za to z całą pewnością jest w 100% zgodne z prawdą), którą to wiedzą lubimy się dzielić a dodatkowo mieliśmy solidną porcję ciekawostek w zanadrzu, szkoda byłoby gdyby trafiły wyłącznie do wąskiego grona “wybrańców”. Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć choć części tego, o czym opowiadaliśmy, zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu. Poczujecie, jakbyście byli tam z nami!

 

Witamy w świątyni hulajnóg!

Spróbujmy przenieść się oczyma wyobraźni do miejsca spotkania. Znajdujemy się w naszym nowym poznańskim salonie, na ulicy św. Michała 43. Wyobraźmy sobie, że otwieramy drzwi, wchodzimy do środka i naszym oczom ukazuje się duża sala ekspozycyjna, wypełniona kilkudziesięcioma modelami e-hulajnóg. Przed nami hulajnogi, po lewej hulajnogi, po prawej hulajnogi… Najczęstsze wrażenie gości: głośne “wow”. Jeden z Partnerów nazwał nasz salon “świątynią hulajnóg elektrycznych”. Spodobało nam się to sformułowanie, faktycznie, coś w tym jest. To po prostu nasz świat, tym bardziej cieszymy się, że podoba się naszym gościom. Czy spodoba się Państwu? Warto przyjść, zobaczyć i ocenić… ale jesteśmy pewni, że i Państwo będziecie pod wrażeniem. Zazwyczaj odwiedzający nas klienci nie zdają sobie zupełnie sprawy ile niesamowitych modeli profesjonalnych hulajnóg elektrycznych dostępnych jest dziś na rynku. Wizyta u nas naprawdę otwiera oczy.

Zanim przejdziemy do tego, co się działo na szkoleniu, przedstawmy naszych prelegentów. Na pierwszy ogień poszedł Marek – twórca i założyciel firmy, szef wszystkich szefów (ustępuje mu nawet Krzysztof Jarzyna ze Szczecina). To dzięki jego inicjatywie powstały takie miejsca jak Zwinne Miasto oraz Scoot Island, gdzie każdy klient znajdzie coś dla siebie! Hulajnogi klasyczne i wyczynowe zaprezentowała Hania – fanka dwóch kółek, która dość niestandardowo zaczynała od motocykli, a skończyła na hulajnogach. Jeśli kiedyś zobaczycie jak obok was na drodze śmignął czerwony motocykl i biały kask, jest duża szansa, że to właśnie ona. Za część prezentacji o hulajnogach elektrycznych odpowiadał Krzysiek – nasz “hulajnogowy sensei”. Ten człowiek jest dla świata hulajnóg tym, kim pan Miyagi dla świata karate! Fan, pasjonat, entuzjasta. Jeździ, tuninguje, a nawet buduje własne od podstaw. Smykałkę do prac manualnych ma od małego. Gdy inne dzieci budowały z klocków… on budował hulajnogi!

Skoro przedstawiliśmy prowadzących, możemy przejść do tego, co działo się na szkoleniu. Jedziemy z tematem!

 

Co było wczoraj? Co będzie jutro?

Marek przypomniał początki Zwinnego Miasta, sięgające 2017 roku. Patrząc na to, gdzie byliśmy wtedy i gdzie jesteśmy teraz… słowo “rozwój” staje się niewystarczalne! Jesteśmy branżowymi specjalistami i liderem w dystrybucji hulajnóg segmentu średniego, premium i super premium. Co warto podkreślić – specjalizujemy się w hulajnogach i tylko hulajnogach! U nas nie znajdziecie rowerów, wrotek, hoverboardów, segwayów, e-bike’ów, zwykłych deskorolek, ani tych latających, jakie występowały w filmie “Powrót do przeszłości” (zresztą tych ostatnich próżno szukać gdziekolwiek). To na segmencie hulajnogowym w pełni się koncentrujemy, co pozwala nam na bieżąco śledzić i błyskawicznie odpowiadać na nowe trendy pojawiające się na tym rynku.

Ale hulajnoga hulajnodze nierówna. Klasyczna i elektryczna poza słowem “hulajnoga” nie mają ze sobą wiele wspólnego. Dlatego od tego roku wprowadziliśmy podział na dwie osobne marki handlowe: Zwinne Miasto, gdzie skupiamy się wyłącznie na profesjonalnych hulajnogach elektrycznych, zwłaszcza naszych ulubionych, tych z segmentu średniego, premium i super premium (super premium, czyli jak mówimy na własny użytek „hyper-scooters”, definiowane przez nas jako hulajnogi z dwoma silnikami, napięciem minimum 60V oraz ceną detaliczną powyżej 15.000 zł). Druga marka handlowa, z którą wystartowaliśmy w tym roku to Scoot Island, czyli hulajnogi klasyczne i wyczynowe plus hulajnogi elektryczne o skromniejszych parametrach.

Jako zespół jesteśmy niezwykle ambitni i wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Naszym celem jest pozycja lidera w dystrybucji profesjonalnych hulajnóg nie tylko w Polsce, ale w Europie Środkowej. Na szkoleniu przekazaliśmy gościom bardzo ważną informację, którą dotychczas nie dzieliliśmy się ze światem: Zwinne Miasto łączy siły z jednym z największych francuskich dystrybutorów e-hulajnóg, wspólnie powołując do życia spółkę joint venture, która zaopiekuje się rynkiem państw Centralnej Europy. Dzięki temu każdy z naszych Partnerów będzie mógł liczyć na o wiele lepszą dostępność towaru oraz nowe brandy w ofercie. To absolutny przełom w skali naszej działalności, który pozwoli nam dynamicznie zwiększać obroty całej grupy z poziomu 10 milionów EUR w ubiegłym roku do kilkudziesięciu milionów EUR w perspektywie kilku najbliższych lat.

 

Solidny klasyk to wielki wyczyn

Po przedstawieniu planów rozwoju, nadeszła część poświęcona naszym produktom. Zaczęliśmy od prezentacji tego, na co w segmencie hulajnóg klasycznych stawiamy od lat i wciąż będziemy stawiać. Firma Micro, czyli sprawdzony i znany na całym świecie szwajcarski producent, który projektuje hulajnogi od 1999 roku. W ich ofercie znajdziemy hulajnogi trójkołowe – przeznaczone przede wszystkim dla maluszków, nawet od pierwszego roku życia: Mini Micro Deluxe oraz dla kilkulatków: Maxi Micro Deluxe. Jednak prawdziwe bogactwo wyboru otwiera się przed nami w całej gamie hulajnóg dwukołowych, przeznaczonych dla dzieci (np. Micro Sprite, Micro Cruiser) oraz dla młodzieży i dorosłych (np. Micro White, Micro Flex Air, Micro Suspension). Nowością w 2021 roku będzie Micro Metropolitan – hulajnoga klasyczna wyposażona w dodatkowy hamulec tarczowy oraz z niezwykle komfortowo tłumiącymi drgania oponami.

Sporo mówiliśmy też o tym dlaczego hulajnogi Micro są droższe od marketowych. Dlaczego więc? Ze względu na ich niezawodność, wynikającą z zastosowanych materiałów o niezwykłej trwałości i lekkości. Wszyscy obecni na sali przekonali się o tym, gdy podczas prezentacji puściliśmy pierwsze modele w obieg. Jak odróżnić szkolenie nudne od interesującego? Na nudnym uczestnicy są bierni, ospali i nawet kiedy dostają produkt “do ręki”, przekazują jeden drugiemu bez oglądania… Ale coś takiego nie ma prawa wydarzyć się u nas! Gdy puściliśmy w obieg po sali hulajnogi klasyczne, każdy z zaciekawieniem oglądał, badał, składał, rozkładał. Widać było zainteresowanie, pojawiały się pytania… a my się dopiero rozkręcaliśmy!

Poza hulajnogami klasycznymi Micro od tego roku zaczęliśmy również dystrybucję hulajnóg łotewskiej firmy Rideoo. To naprawdę dobrze skonstruowane i wytrzymałe hulajnogi, ze świetnie zaprojektowanym mechanizmem składania, w którym jeden ruch odpowiada i za złożenia i za rozłożenie hulajnogi. Mamy tutaj 4 modele, które znakomicie wpisują się w potrzeby użytkowników w wieku od 4 do 100 lat! Model Rideoo 120 dla małych dzieci, model Rideoo 175 dla większych dzieci oraz model Rideoo 200 dla młodzieży i dorosłych. Szczególną uwagę zwraca model Rideoo 200 Pro, który jest naszym zdaniem jedną z najlepiej zaprojektowanych hulajnóg dla dorosłych. Zaskoczeniem dla Państwa może być to, że jest to ta sama konstrukcja, co w modelu hulajnogi hybrydowej Urban London, z tym że pozbawiona silnika i baterii. Okazuje się, że hulajnogę elektryczną da się przerobić na klasyczną!

Drugim segmentem, na którym skupiliśmy się podczas prezentacji były hulajnogi wyczynowe. Ich charakterystyczną cechą jest wytrzymałość. Zainteresowane wyczynówkami jest szczególnie rośnie w obecnych czasach, kiedy nawet szkoła jest “przed komputerem”. Dodatkowo w miastach pojawia się coraz więcej skate parków i pump tracków. W tym segmencie w naszej ofercie stawiamy niezmiennie przede wszystkim na australijską markę Madd Gear, z której korzystają nawet zawodowi riderzy. Do tej pory mieliśmy w ofercie linię Origin, a w tym sezonie wprowadzamy dwie nowe linie: serię MGX – jeszcze lepsza, bardziej podrasowana, oparta na innowacyjnej budowie główki ramy i przez to lżejsza oraz serię KICK – stworzoną z myślą o najmłodszych jeźdźcach.

 

“Let’s get ready to rumble!”

Tak jak w boksie, najlepsze zostawiliśmy na koniec i przyszedł czas na “walkę wieczoru”, czyli segment profesjonalnych hulajnóg elektrycznych. Po krótkiej charakterystyce dystrybuowanych przez nas marek, czyli Dualtron, Kaabo, Ultron, przeszliśmy do tego, na co wszyscy czekali – prezentacji nowości na rok 2021!

Hulajnogowy event hulajnogowy.

Kierując się filmową zasadą Alfreda Hitchcocka: “Zacząć od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma rosnąć“, na początku odsłoniliśmy absolutny “top of the world”: Dualtron X V2.

Posiadamy pierwszy egzemplarz w Polsce, więc żeby go zobaczyć na żywo, trzeba było do nas przyjechać. Kto to zrobił, na pewno nie żałuje. To najmocniejsza na świecie hulajnoga elektryczna, licząc wszystkie modele produkowane seryjnie. Prawdziwy potwór (waży 66,7 kg) z silnikiem o mocy maksymalnej 8400 W i rozstawie amortyzatora 260 mm – dłuższych próżno szukać! A jak bajecznie wygląda! Zresztą… co będziemy się nad nim rozpływać, trzeba nas odwiedzić i samemu zobaczyć.

Hit zrobił wrażenie. Spodziewane “trzęsienie ziemi” wywołane, na twarzach uczestników zagościł podziw połączony z fascynacją. Ale przecież “napięcie musi rosnąć”! Zadbaliśmy o to, pokazując kolejne nowości na nadchodzący sezon…

Dualtron Storm – swoimi parametrami, właściwościami jezdnymi i wyglądem już wywołuje prawdziwą burzę w świecie najszybszych hulajnóg
Dualtron Ultra V2 – unowocześniona i wzmocniona wersja kultowej hulajnogi Dualtron Ultra
Ultron T128 Plus – „czołg” z baterią o pojemności 45 Ah; patrząc na wielkość żartujemy sobie, że jest to pierwsza na świecie prawdziwie czteroosobowa hulajnoga
Ultron T11 Plus – na etapie preorderów okazał się niezwykle chodliwym towarem, biorąc pod uwagę stosunek parametrów do ceny doskonale rozumiemy dlaczego
Ultron X2 i Ultron X3 – nowe, zdecydowanie unowocześnione, konstrukcje od Ultrona, o nich z całą pewnością wkrótce dowiecie się od nas o wiele więcej, bo są to bardzo ciekawe propozycje, które bardzo namieszają na rynku
Kaabo Wolf King Plus – udoskonalone wersja chyba najpopularniejszej dziś na świecie „terenowej hulajnogi elektrycznej”, którą oczywiście jest Wolf Warrior 11 Plus; jeszcze większe silniki, jeszcze więcej mocy
Kaabo Wolf X – świetnie przemyślana, kompaktowa wersja przebojowego modelu Wolf Warrior 11 Plus

Hulajnogowy event szkoleniowy

Dokładne opisy i parametry techniczne powyżej omawianych hulajnóg znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej. A gdzie możecie zobaczyć wymienione wyżej hulajnogi na żywo? W Poznaniu, to oczywiste, a poza Poznaniem w dynamicznie rozwijającej się sieci naszych sklepów partnerskich, których aktualną listę sprawdzicie na stronie www.zwinnemiasto.pl/kontakt-zwinnemiasto.

Zaczęliśmy więc od trzęsienia ziemi, po czym napięcie rosło… Prezentację planowaliśmy zakończyć bardzo mocnym akcentem w postaci światowej premiery hulajnogi elektrycznej Nami Viper! Na cały świat wysłano zaledwie cztery sztuki (do testowania i recenzji) a jedna z tych czterech sztuk jedzie do nas! No właśnie… wciąż jedzie… Z bólem serca musimy przyznać, że w piątek nie mogliśmy jej pokazać. Ale w momencie, kiedy Państwo czytacie ten tekst Viper już jest u nas. Zapraszamy do obejrzenia modelu, który na żywo widziało dotychczas kilkadziesiąt osób na świecie. Może krótko dlaczego warto – naszym zdaniem jest to konstrukcyjnie i parametrami jedna z najlepszych hulajnóg elektrycznych na świecie. Ażurowa konstrukcja ramy zapewnia jej względną lekkość a jednocześnie niezwykłą wytrzymałość, wodoodporny panel LCD pozwala zindywidualizować parametry jazdy jeszcze dokładniej niż panel LCD EY3 od Minimotors, budowa mechanizmu składania o stożkowym profilu prawdopodobnie raz na zawsze wyeliminuje problemy z luzującą się kierownicą… Tych przełomowych usprawnień jest o wiele więcej, ale wrócimy do nich niebawem w szczegółowej recenzji. Warto jedynie podrzucić jeszcze kilka podstawowych parametrów Vipera – dwa silniki z czujnikami Halla o łącznej mocy szczytowej 8400W, bateria 72V35Ah na ogniwach 18650 3200 mAh Panasonic, sterowniki 2 x 50A, 12 mosfet, klasa IP sterowników 65 (być może stosunkowo niewiele osób zwróci uwagę na te ostatnie parametry, ale Ci którzy znają się na e-hulajnogach, na pewno zwrócą i zrozumieją z jakimi osiągami one się wiążą…).

 

Hulajnoga vs. pizza 1:0

Na uczestnikach nasz nowy salon robił wrażenie już na początku. Ale gdy na prezentacji wjechaliśmy z nowościami, uruchomiliśmy silniki, włączyliśmy efektowne, kolorowe podświetlenia podestów i kierownic, “świątynia hulajnóg elektrycznych” rozbłysnęła w pełnej krasie! W tym momencie pojawił się catering i zrobiliśmy przerwę. Ale co z tego, że na stole były różne rodzaje pizzy, przekąsek, kanapek, ciastek, soków, kaw i herbat, skoro nikt nie patrzył w tamtą stronę! Nawet świetnie przygotowany poczęstunek nie wygrał z prezentowanymi hulajnogami. Pizza stygła, a uczestnicy woleli oglądać wystawione produkty, podchodzi, zadawali pytania. Bywają sytuacje, że hulajnoga elektryczna wygrywa z samochodem, z rowerem, z komunikacją miejską… dziś wygrała również z pizzą.

Ostatnia część szkolenia była przeznaczona na kwestie związane z regulacjami prawnymi. Naszym gościem specjalnym i prelegentem był mecenas Michał Burtowy, któremu przy okazji dziękujemy za obecność. Wywiązała się ciekawa merytoryczna dyskusja z mnóstwem pytań i odpowiedzi.

Hulajnogowy event szkoleniowy

Właśnie, pytania…. Gdyby ktoś z Państwa zastanawiał się nad zakupem hulajnogi i czuł, że wciąż po głowie chodzą mu wątpliwości, zapraszamy do nas! Z chęcią odpowiemy i pomożemy w wyborze. Każda hulajnoga ma indywidualne cechy, których doświadczymy tylko podczas jazdy. Sucha teoria i znajomość parametrów technicznych to za mało. Zawsze stawiamy na praktykę i powtarzamy, że przed zakupem trzeba odbyć jazdę próbną. Nie jesteśmy gołosłowni, dajemy taką możliwość. Panel jazd testowych zaplanowaliśmy również na zakończenie szkolenia. Początkowo obawialiśmy, czy uda nam się go zrealizować. Poranny śnieg za oknem nie wróżył dobrze… Ale szczęście dopisało i w trakcie naszego spotkania rozpogodziło się na tyle, żeby przeprowadzić testy i na własnej skórze poczuć możliwości, jakie oferują nasze hulajnogi. Niska temperatura panująca na zewnątrz nie stanowiła przeszkody. Atmosfera i osiągi naszych hulajnóg sprawiły, że wszystkim było gorąco!

Hulajnogowy event szkoleniowy

Jeśli chcecie jeszcze bardziej poczuć jakbyście byli z nami podczas otwarcia sezonu, zapraszamy do obejrzenia relacji video. Jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć nowości oraz sprawdzone modele, potrzebujecie pomocy w wyborze lub po prostu macie ochotę porozmawiać o hulajnogach, zapraszamy do naszych poznańskich salonów: Zwinne Miasto na ul. św. Michała 43 (profesjonalne hulajnogi elektryczne www.zwinnemiasto.pl) oraz Scoot Island na ul. Polnej 28 (hulajnogi wyczynowe, klasyczne oraz słabsze elektryki www.scootisland.com) oraz do kontaktu telefonicznego, mailowego, czy różnymi innymi kanałami – jesteśmy obecni na wielu. Jeśli natomiast do Poznania Wam nie po drodze sprawdźcie na stronie www.zwinnemiasto.pl/kontakt-zwinnemiasto gdzie znajdziecie najbliższy współpracujący z nami sklep i umówicie się tam na wizytę. Do zobaczenia!

ZOBACZ PORÓWNANIE