Dualtron Spider | Tuning

Dodano: 20 lipca 2020 w kategorii: Hulajnogi elektryczne, Tuning Autor: zwinnemiasto

Pamiętam dzień, w którym pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie:

Dualtron Ultra z polerowanymi wahaczami! To było coś tak pięknego, że nie tylko ja, ale również wielu innych właścicieli urządzeń transportu osobistego wzdychało do niego w dzień i w nocy.

Nastał dzień, kiedy w mojej głowie powstała idea stworzenia czegoś jeszcze lepszego… Tak powstał pomysł na polerowaną hulajnogę Dualtron Spider, ale nie tak jak Ultra na zdjęciu wyżej, tylko polerowaną w całości! Z licznymi carbonowymi elementami.  Myślą przewodnią było użycie właśnie tylko dwóch materiałów, surowego polerowanego metalu i włókna węglowego.

Po setkach godzin ręcznej pracy, spędzonej nad polerowaniem, projektowaniem customowych części, tworzeniem prototypów, budowaniu form do laminatów i produkcji już samych carbonowych części powoli hulajnoga nabierała pożądanego kształtu.

Pierwszą fazą była tylko polerka:

Stopniowo dochodziły dodatkowe usprawnienia. Powstał podnóżek ze stali nierdzewnej, który przedłuża podest i pozwala zaprzeć się przy przyspieszaniu. Podnóżek został również wyposażony w kierunkowskazy z pływającym światłem, które zostały wpasowane w jego kanciastą formę.

Przydałyby się dodatkowe światła… Zastosowano dosyć popularne, mocne, motocyklowe światła soczewkowe z ringami, oczywiście po przeróbkach. Stworzono do nich carbonowe pionowe mocowanie świateł na kolumnie kierownicy (zdjęcie na końcu artykułu).

Mostek kierownicy zmieniono na wersję przesuniętą do przodu i zamocowaną poprzez dorobiony aluminiowy adapter. Do tego carbonowa błyszcząca kierownica…

I chromowane lusterko.

Ale osobiście najbardziej dumny jestem z dwóch rzeczy.

Pierwszą z nich jest carbonowy przedni błotnik zaprojektowany od początku. Najbardziej lubię jego subtelne mocowaniem do przedniego wahacza. Taki pomysł został zainspirowany błotnikiem z hulajnogi Dualtron Thunder, jednak poza pomysłem, całą resztę, czyli kształt, kąt łuku i mocowanie trzeba było mozolną pracą dostosować do standardów Spidera.

Drugą równie ciekawą innowacją jest centralnie zamocowany i dosyć mocno przerobiony wyświetlacz/manetka.  Wszystkie przyciski sterowania zostały odcięte z płytki sterującej i przeniesione na prawą stronę kierownicy, a przycisk Power jest zamocowany centralnie w mostku kierownicy! Wszystkie przyciski są metalowe i podświetlane, co też dodaje fajnego smaczku całej kierownicy. Oryginalny spust gazu został zmieniony na niewielką manetkę kciukową.  Oryginalna obudowa wyświetlacza została wyrzucona a nowa została zaprojektowana w taki sposób, aby pomieścić wszystko w środku i dać możliwość ładnego zamocowania centralnie na kierownicy.

Warto wspomnieć, że osłony boczne podestu, tak jak błotniki i mocowanie przednich lamp, również są carbonowe, a oryginalne gumowe zaślepki portów ładowania zostały zastąpione metalowymi polerowanymi, które prezentują się o wiele bardziej kozacko!

Najżmudniejszym zadaniem okazało się polerowanie całego aluminiowego decku… Miejsca oryginalnych griptape’ów zostały zastąpione płytami z włókna węglowego o grubości 0,5mm. Naklejka z napisem DUALTRON została wycięta ploterowo z  chromowej folii, aby dopasować się do lustrzanego otoczenia. Na zakończenie jeszcze została zamontowana pod deckiem płyta podświetlająca, dodająca białą ramkę wokół podestu.

Skoro już jesteśmy przy podświetleniu, to wszystkie ledy RGB, dające możliwość podświetlania hulajnogi we wszystkich kolorach tęczy zostały usunięte a zamonotowano jedynie paski led w kolorze białym, aby dopasować je do białych ringów w światłach przednich i podświetleniach podestu. Jak to mawiają – less is more!

Oczywiście nie można było zapomnieć o bezpieczeństwie. Hamulce zostały zmienione na wersję hydrauliczną. Z tyłu zacisk czterotłoczkowy, a z przodu dwu. Do tego doszły tarcze hamulcowe 160mm z dodatkowymi radiatorami odprowadzającymi ciepło z tarczy hamulcowej.

Dualtron Spider w wersji polerowanej jest hulajnogą praktycznie nową. Nie przejeżdżając ani jednego kilometra zacząłem i skończyłem wszelkie przeróbki. Teraz kiedy projekt uważam za zakończony, odbyłem na Spiderze 2 jazdy testowe o łącznym dystansie 35km.  Zbyt dużo włożyłem w niego pracy, żeby teraz go użytkować. Już na samym początku był on robiony z myślą o sprzedaży. Cena za ten unikatowy i jedyny w swoim rodzaju egzemplarz to 14.900 zł.

Link do oferty znajdziesz TUTAJ

Zapraszam do kontaktu zainteresowanych nie tylko zakupem, ale również ciekawych precyzyjniejszych szczegółów dotyczących konstrukcji i przeróbek (adres do korespondencji – michalski.handmade@gmail.com).

Na koniec, jako specjalny bonus dla tych, którzy doczytali do tego miejsca, zdjęcie Spidera w jednej z niesamowitych poznańskich lokalizacji. Więcej fot zobaczycie oczywiście wkrótce w mediach społecznościowych Zwinnego Miasta!

Autor projektu: Krzysztof Michalski

Autor tekstu: Krzysztof Michalski

Autor zdjęć: Krzysztof Michalski oraz @bewu10x

Masz swój custom, którym chcesz się pochwalić? Chętnie go pokażemy światu – napisz do nas na halo@zwinnemiasto.pl.

My też kochamy hulajnogi a im bardziej pojechany i customowy model, tym nasza miłość większa, więc przerabiaj i chwal się!

ZOBACZ PORÓWNANIE