Zlot miejskich pojazdów elektrycznych w Poznaniu

Dodano: 27 kwietnia 2019 w kategorii: Hulajnogi elektryczne Autor: zwinnemiasto

W sobotę 27 kwietnia na Placu Wolności w Poznaniu, odbył się pierwszy w tym roku zlot lekkich miejskich pojazdów elektrycznych. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć ekipy Zwinnego Miasta!

Tego dnia pogoda nie rozpieszczała, zimny wiatr i zapowiadane opady nie przestraszyły nas jednak – w końcu obiecaliśmy zaprezentować flagowe modele ze stajni Minimotors. Nasza zwinna ekipa ruszyła z Polnej 28 uzbrojona w ciepłe kurtki, pełne baterie oraz najlepszy sprzęt – Dualtron Thunder, Dualtron Spider, Dualtron EX+ w obstawie czterech zupgradowanych Xiaomi Mijia przygotowanych przez Zwinny Serwis.

Hulajnoga Elektryczna Xiaomi Mijia Poznań ©Piotr Pietryga

To była nasza pierwsza wyprawa w zorganizowanej formacji. Tego dnia w Poznaniu rozpoczęły się dwa ogromne festiwale – Pyrkon i Spring Break, ulice były pełne ludzi.  Mimo niemałych gabarytów naszego sprzętu, udało nam się bardzo sprawnie przedostać w okolice Placu Wolności. Spodziewaliśmy się, że taka ekipa może narobić sporego zamieszania w miejskiej dżungli, jednak spotkaliśmy się z dużą sympatią przechodniów a niekiedy nawet niezbędną wyrozumiałością 🙂

Po kilkunastu minutach z praaawie pełnymi bateriami, zameldowaliśmy się na Zlocie, gdzie przywitała nas już całkiem zgrana ekipa z przeróżnymi, lekkimi pojazdami elektrycznymi. Oczywiście pierwszy w oczy rzucił się nam Wilk Łukasza, którego mieliście okazję oglądać na naszym fanpagu. Przewagę jednak mieli fani Speedwaya Mini 4 Pro którzy chyba zdominowali nasze spotkanie – trzeba przyznać, że poznańscy fani elektrycznych dwóch kółek wiedzą co dobre!

Długo nie musieliśmy czekać na pierwsze zlotowe interakcje. Wymiana spojrzeń – wymiana doświadczeń i w końcu wymiana hulajnóg! 🙂 Każdy z nas miał okazję przetestować wybrany model, oprócz wspomnianego Wilka, mogliśmy przyjrzeć się tuningowanemu SM4P czy wypróbować swoich sił na monocyklu. Naszym torem testowym stały się puste Aleje Marcinkowskiego gdzie udało nam się złapać kilka fajnych ujęć.

©Piotr Pietryga

Zlot w Poznaniu przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, jednak ciemne chmury wciąż wisiały nad centrum. Pogodowe aplikacje nie dawały nam spokoju, postanowiliśmy więc zorganizować wspólny przejazd przez Kaponierę z której każdy mógł obrać swój kierunek w stronę domu.

Z kronikarskiego obowiązku muszę dodać, że Xiaomi Mijia na powrocie złapała gumę 🙂

©Piotr Pietryga

ZOBACZ PORÓWNANIE