Profesjonalne hulajnogi Yedoo

Dodano: 15 grudnia 2017 w kategorii: ScootIsland Autor: zwinnemiasto

Kolekcja Alloy czeskiej firmy Yedoo to hulajnogi wyjątkowe pod wieloma względami. Zostały one zaprojektowane z myślą o użytkownikach potrzebujących sprzętu najwyższej jakości. Że sztuka ta się udała potwierdził wielokrotnie firmowy zespół producenta, pokonując na nich najtrudniejsze szlaki, chociażby trasę wyścigu Giro d’Italia! Yedoo Alloy to linia wyczynowych hulajnóg dla profesjonalistów, w której znajdziemy też modele dla ambitnych i oczekujących niezawodnego sprzętu amatorów ze sportowym zacięciem.

Zacznijmy ich charakterystykę od ramy.

W serii Alloy jest ona wykonana w całości z najwyższej jakości aluminium. Jest skonstruowana w oparciu o wielokomorowe profile, które są niezwykle odporne zarówno na naprężenia podłużne, jak i poprzeczne, co zapewnia jej niezrównaną trwałość. W miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia rama została dodatkowo wzmocniona spawami. W efekcie powstała bardzo sztywna konstrukcja, która jest jednocześnie lekka i wytrzymała. Opływowe kształty całej ramy to dodatkowy jej atut, który przekłada się na jeszcze większą prędkość. Linia Alloy została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem zasad ergonomii, tak aby nawet wielokilometrowa wycieczka była przyjemnością.

Podest w hulajnogach z serii Alloy jest nie mniej dopieszczony.

Tak samo, jak w przypadku ramy, jest on wykonany z wielokomorowych profili aluminiowych. Dzięki temu jest niezwykle sztywny i trwały. Szczególnie wzmocniona została czołowa część podestu, która jest najbardziej narażona na kontakt z kamieniami, czy różnego rodzaju nierównościami podłoża. Dodatkowo, dzięki unikatowej konstrukcji tylnego widelca, możemy zamontować nasz podest z większym lub mniejszym prześwitem, zależnie od tego, po jakim terenie się poruszamy.

Montujemy tylne koło wyżej i uzyskujemy większy prześwit.

Lub montujemy je niżej, obniżając tym samym wysokość podestu od ziemi.

Dolna część podestu, która ma trapezoidalny kształt, również została zaprojektowana z myślą o odporności na uszkodzenia i bezpieczeństwie podczas pokonywania ostrych zakrętów w trudnym terenie. Istnieje też możliwość skonfigurowania górnej części podestu według jednej z siedmiu kombinacji wykończenia antypoślizgowego, wedle naszych indywidualnych preferencji.

Nasze bezpieczeństwo podczas jazdy hulajnogą zależy w dużej mierze od budowy kół, jakości opon oraz sprawności zamontowanych hamulców. W żadnym z tych trzech kluczowych elementów hulajnóg z serii Alloy firma Yedoo nie poszła na kompromis między jakością i ceną. Hamulce Tektro Caliper to światowa ekstraklasa. Koła z piastami Novatec, wyposażonymi w łożyska odporne na pył i wodę, to gwarancja bezproblemowego wieloletniego używania hulajnogi w najtrudniejszym terenie. Opony marki Kenda, ze specjalną kevlarową powłoką antyprzebiciową, to pewność, że uda nam się bez problemu pokonać każdą trasę, nawet o bardzo złej nawierzchni.

To co nas dodatkowo urzekło we wszystkich bez wyjątku modelach Yedoo Alloy, to doskonale dopracowane detale. Wystarczy rzut oka, aby od razu przekonać się, że nawet najdrobniejszy ich element został dokładnie przemyślany pod kątem bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Rękojeść kierownicy została pokryta specjalnym piankowym materiałem aby zapewnić lepszy uchwyt, tak samo zostały też wykończone rączki dźwigni hamulców. W niektórych modelach mamy też specjalne zakończenie rączek kierownicy, które ułatwiają lepsze ułożenia ciała podczas szybkiej jazdy.

Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę, to wyposażenie podestu w uchwyt, który pozwala wygodnie złapać hulajnogę podczas przenoszenia lub unieść ją na chwilę, zahaczając o uchwyt butem. Drobny ale niezwykle praktyczny detal.

W Alloy mamy też wpuszczone w ramę linki hamulcowe oraz możliwość zamocowania idealnie spasowanej z ramą nóżki do parkowania hulajnogi.

Oczywiście jako elementu dodatkowego nie mogło też zabraknąć uchwytu na bidon,

Wszystkie te starannie dopracowane i stylistyczne spójne z samymi hulajnogami akcesoria dopełniają obrazu Yedoo Alloy, jako jednych z najlepszych profesjonalnych hulajnóg na świecie.

W kolekcji znajdziemy 5 różnych modeli, każdy dostępny w 4 wariantach kolorystycznych.

Yedoo Wolfer

Konkrety – waga: 7,0 kg, długość hulajnogi: 172 cm, podest: 40 cm, wysokość kierownicy regulowana w zakresie 84 – 94 cm, szerokość kierownicy: 60 cm, wysokość podestu od ziemi (dolna/górna pozycja): 6,2/8,2 cm, minimalny wzrost kierującego: 130 cm, nośność: 120 kg, koła o średnicy 28” / 20”.

Yedoo Trexx

Konkrety – waga: 7,9 kg, długość hulajnogi: 170 cm, podest: 40 cm, wysokość kierownicy regulowana w zakresie 90 – 101 cm, szerokość kierownicy: 60 cm, wysokość podestu od ziemi (dolna/górna pozycja): 7,2/9,2 cm, minimalny wzrost kierującego: 130 cm, nośność: 130 kg, koła o średnicy 26” / 20”.

Yedoo Dragstr

Konkrety – waga: 7,4 kg, długość hulajnogi: 159 cm, podest: 40 cm, wysokość kierownicy regulowana w zakresie 90 – 95 cm, szerokość kierownicy: 64 cm, wysokość podestu od ziemi (dolna/górna pozycja): 7,2/9,2 cm, minimalny wzrost kierującego: 130 cm, nośność: 150 kg, koła o średnicy 20” / 20”.

Yedoo Rodstr

Konkrety – waga: 7,4 kg, długość hulajnogi: 150 cm, podest: 40 cm, wysokość kierownicy regulowana w zakresie 92 – 98 cm, szerokość kierownicy: 64 cm, wysokość podestu od ziemi (dolna/górna pozycja): 7,7/9,7 cm, minimalny wzrost kierującego: 130 cm, nośność: 150 kg, koła o średnicy 20” / 16”.

Yedoo Friday

Konkrety – waga: 7,0 kg, długość hulajnogi: 136 cm, podest: 40 cm, wysokość kierownicy regulowana w zakresie 92 – 103 cm, szerokość kierownicy: 64 cm, wysokość podestu od ziemi (dolna/górna pozycja): 7,7/9,7 cm, minimalny wzrost kierującego: 130 cm, nośność: 150 kg, koła o średnicy 16” / 16”.

Hulajnogi Yedoo to również świetny materiał do “tuningu”. Nic dziwnego, skoro wydajemy prawie albo nawet nieco ponad 2 tysiące złotych na klasyczną hulajnogę, to chcemy nadać jej indywidualny charakter. Często zdarza nam się więc dodawać do hulajnóg Yedoo dodatkowe elementy, efekt zawsze jest, naszym nieskromny zdaniem, znakomity.

Zwłaszcza montaż lampy i licznika dodaje hulajnodze jeszcze bardziej profesjonalnego wyglądu.

I jeszcze zdjęcie z zamontowaną tylną lampką. To i poprzednie dwa zdjęcia, to efekt naszych prac “tuningowych” przy hulajnodze Yedoo Dragstr.

Mamy nadzieję, że jeśli myślicie o pokonywaniu poważniejszych dystansów na klasycznej hulajnodze, to przekonaliśmy Was, iż marką, którą warto wziąć pod uwagę w swoich rozważaniach, jest Yedoo Alloy. Gwarantujemy, że na nich zawsze dacie radę wycisnąć z siebie więcej, niż kiedykolwiek Wam się wydawało możliwe! A gdy już ośmielicie się ruszyć w trasę, to życzymy Wam odwagi aby trasa ta była długa i egzotyczna 🙂

Na Wasze pytania i komentarze czekamy na profilu www.facebook.com/zwinnemiasto oraz pod adresem zwinnemiasto@gmail.com.

Have Fun!

ZOBACZ PORÓWNANIE