Jak złożyć hulajnogę Yedoo

Dodano: 17 listopada 2017 w kategorii: ScootIsland Autor: zwinnemiasto

Jesteśmy fanami hulajnóg Yedoo. Są świetne. Sprawdzają się znakomicie zwłaszcza podczas podmiejskich wycieczek w trudniejszym terenie. Profesjonalne model Alloy sprawdzają się zresztą tak naprawdę w każdym terenie. Jest wszakże jedno drobne “ale”. Otóż klienci kupujący hulajnogę przez internet dostają ją w kartonie, po otwarciu którego ukazuje się mniej więcej taki widok:

Hulajnogi Yedoo przychodzą zawsze rozłożone i zanim na nie wskoczymy trzeba je skręcić. Niby nic trudnego ale instrukcja jest dosyć lakoniczna a nie każdy codziennie skręca jakieś hulajnogi i ma w tym wprawę, stąd pozwoliliśmy sobie w nieco bardziej szczegółowy sposób opisać cały proces ich składania.

Proces jest opisany na przykładzie modelu City. W przypadku innych hulajnóg mogą wystąpić delikatne różnice, są one jednak na tyle niewielkie, że po przeczytaniu artykułu każdy na pewno sobie poradzi z dowolnym modelem Yedoo.

Do dzieła!

zdejmujemy zaślepkę…

teraz możemy założyć koła na ich miejsce…

nie ciśniemy oczywiście na siłę, a luzujemy…

Robimy to w kilku krokach, po pierwsze poluzujmy imbusem śrubę trzymającą linkę hamulca.

Zdejmujemy linkę z zaczepu…

Tak, aby luźniutko sobie dyndała…

I mamy teraz możliwość włożenia koła…

Możemy przystąpić do montażu kół. Zacznijmy od przodu. Montując upewnijmy się, że koła zakładamy zgodnie ze strzałką pokazującą kierunek ich ruchu podczas jazdy…

Osadzamy w widelcu…

Bierzemy szybkozłączkę…

Wsuwamy w oś koła i zaciskamy… Jest komentarz, że ze względów bezpieczeństwa do tyłu ale my szczerze mówiąc nie widzimy żadnego niebezpieczeństwa w montażu w sposób taki, jak widać poniżej. Zadecydujcie sami.

Teraz możemy z powrotem włożyć linkę hamulcową na miejsce…

I przystępujemy do regulacji hamulca szczękowego… Ustawiamy go tak aby tarł o obręcz koła a nie o oponę…

ZOBACZ PORÓWNANIE